Zawodnik AGATU na Mistrzostwach Świata w Kairze

Bardzo dobry start Zawodnika AGATU na Mistrzostwach Świata w Kairze.

DANIEL ROMAŃCZYK podczas Mistrzostw Świata w strzelectwie sportowym, rozgrywanych w
super nowoczesnej strzelnicy w Kairze, wywalczył Brązowy Medal Zespołowo z Tomaszem
Bartnikiem LEGIA Warszawa oraz Maciejem Kowalewiczem GWARDIA Olsztyn – w konkurencji
karabin dowolny 300 m leżąc. Daniel walnie przyczynił się do zwycięstwa nad reprezentacją
Austrii w walce o Brąz.

Daniel w swojej koronnej konkurencji karabin dowolny 300 m leżąc zajął 6 miejsce, do srebra
zabrakło 1 punktu, a do brązu 8 wewnętrznych 10. Czołówka światowa jest bardzo
wyrównana. Cieszymy się, że V-ce Mistrzem Świata został Tomasz Bartnik, tym samym zajął
miejsce Romańczyka, który ten tytuł zdobył w 2018 r. na Mistrzostwach Świata w Korei.
O wysokiej klasie naszego zawodnika świadczy kolejny start w konkurencji karabin dowolny
300 m leżąc MIX. Daniel wystąpił z Karoliną Kowalczyk ze ŚLĄSKA Wrocław ( aktualni
Mistrzowie Europy). Nasz zespół zakwalifikował się do finałowej ósemki jako piąty. Po
niezwykle wyrównanej walce o brązowy medal pokonali II zespół Szwajcarii 16:10

CAŁEJ NASZEJ REPREZENTACJI GRATULUJEMY !