Zostań zawodnikiem IPSC

.

Zawody dynamiczne IPSC cieszą się coraz to większą popularnością wśród zawodników. Jest to sport, który łączy strzelanie precyzyjne z aktywnością fizyczną. Pokonując tor staramy się oddawać strzały jak najcelniej, w możliwie jak najkrótszym czasie.

Do pokonania jest od kilku do kilkunastu torów w trakcie jednych zawodów. Cele są papierowe oraz metalowe. Cele mogą być nie tylko statyczne, ale mogą być ruchome, co staje się trudniejsze, ale jednocześnie sprawia więcej radości.

Co potrzeba, aby wziąć udział? Oczywiście broń (pistolet, karabin lub strzelba) i niezbędne wyposażenie, np. pistolet, magazynki, kabura, pas czy ładownice. Obowiązkowym wyposażeniem zawodnika są również ochronniki wzroku i słuchu.

Tak jak każda dziedzina sportu, tak i strzelanie dynamiczne IPSC obwarowane jest przepisami. Wiedza teoretyczna oraz umiejętność posługiwania się bronią pozwolą bezpiecznie ukończyć zawody. Dlatego też zachęcamy do uczestnictwa w kursach, które przygotowują zawodnika do udziału w zawodach IPSC.

Więcej informacji udzieli Robert Jurczyk – tel. 781730004, e-mail: agat.klubstrzelecki@gmail.com