Rekord Polski na Wielkim Pucharze Kaczawy w 2018r.

Rekord Polski  w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów kobiet padł w Złotoryi podczas Wielkiego Pucharu Kaczawy. Rekord ustanowiła Sylwia Bogacka  z GWARDII Zielona Góra, srebrna medalistka olimpijska z Londynu.

Za bardzo wysokie wyniki osiągnięte na naszych zawodach  Wiktoria Bober z TKS Tarnów została powołana przez szkoleniowców PZSS na eliminacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Buenos Aires.

Z zawodników AGAT-u jak zwykle niezawodną była Martyna Piersiak-Kozioł, która dwukrotnie zajęła II miejsce. Niespodziankę sprawił Szymon Matuszewski, który jako siódmy wszedł do finału w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów, ostatecznie zdobył srebrny medal ulegając jedynie Tomaszowi Bartnikowi z LEGII Warszawa. Po raz pierwszy była rozgrywana nowa konkurencja olimpijska MIX. Nasz zespół Martyna Piersiak-Kozioł i Norbert Ejzler zajął  III miejsce ulegając zawodnikom ŚLĄSKA Wrocław i GWARDII Zielona Góra.

Jesteśmy zadowoleni ze startu naszych najmłodszych zawodników, część z nich debiutowała na zawodach.

W Super Finale w karabinie niezawodny był Szymon Wielgomas z LIDERA AMICUS Lębork, który wystrzelał największą sztabkę złota, drugie miejsce zdobył Tomasz Bartnik z LEGII Warszawa natomiast trzecie miejsce zajęła Katarzyna Komorowska ze SPOŁEM Łódź. W pistolecie zwyciężyła Natalia Król ze ŚLĄSKA Wrocław, drugie miejsce zdobyła Małgorzata Kobes z UR Jawor a trzecia była Joanna Panter ze SKORPIONA Polkowice.

Dziękujemy za wsparcie Wielkiego  Pucharu Kaczawy: FUNDACJI KGHM Polska Miedź, MINE MASTER Spółka z.o.o., ZEWBUD, ZRBK, ELEKTROBUD oraz Hotel Qubus.