Juniorzy w Bydgoszczy

Dwoje naszych zawodników Nikola MANOWIEC oraz Radosław MRÓZ reprezentowało AGAT na Mistrzostwach Polski juniorów w Bydgoszczy. Nasi zwodnicy zdobyli 25 pkt. we współzawodnictwie sportowym Ministerstwa Sportu. AGAT wśród juniorów zajął 17 miejsce w klasyfikacji klubowej.

W konkurencji kpn 60 Radek MRÓZ stanął obok pudła, do finału zakwalifikował się z niezłym wynikiem 612,3 jako szósty zawodnik. Medal uciekł mu przez feralnie strzeloną ósemkę.

Wyniki finałowej ósemki

1. KRZYŚKA Kajetan                ZAWISZA Bydgoszcz       245,5 pkt.
  2. POKOROWSKI Sebastian     ZAWISZA Bydgoszcz       244,2 pkt.
  3. OGÓREK Maciej                 ŚLĄSK Wrocław               223,9 pkt.
  4. MRÓZ Radosław                AGAT Złotoryja               201,1 pkt.
  5. AUGUSTYNIAK Marcin         ZKS Warszawa                 180,9 pkt.
  6. RATAJCZAK Rafał                 GWARDIA Zielona Góra  159,7 pkt.
  7. SUSZCZYŃSKI Aleksander   ŚLĄSK Wrocław                139,2 pkt.
  8. CHOJNOWSKI Michał           KOLIBER Białystok            116,9 pkt.

W konkurencji karabin dowolny 3×40 nasi zawodnicy uzyskali identyczne wyniki

Radek MRÓZ             – 1114 pkt., 31 wewnętrznych dziesiątek, zajął  11 miejsce

Nikola MANOWIEC   – 1114 pkt., 31 wewnętrznych dziesiątek co dało jej 18 miejsce.

Wyniki dziewcząt były znacznie wyższe od wyników chłopców. Trzeba tu dodać, że Nikola z kolana strzeliła 376 pkt., a leżąc 388 pkt. Po dwóch postawach w klasyfikacji była bardzo wysoko, a najsilniejszą swoją postawę strzelecką stojąc totalnie zawaliła. Tak to w sporcie bywa, że zawodnik musi walczyć do końca.

Nasi zwodnicy w karabinie dowolnym 60 strz. leżąc uzyskali niezłe wyniki.

1. Radosław MRÓZ uzyskał 608,7 pkt. i zajął 9 miejsce
  2. Nikola MANOWIEC uzyskała 608,1 pkt. i zajęła 12 miejsce

W konkurencji kpn MIX nasi zawodnicy zajęli 10 miejsce. Start naszych zawodników należy uznać za udany.