BERLIN – ZIELONA GÓRA – BYDGOSZCZ

W ostatnich dniach strzelcy AGATu brali udział w zawodach w Berlinie, Zielonej Gorze i Bydgoszczy.

BERLIN

Podczas Zawodów Międzynarodowych LAPUA IWK Berlin 2020 duży sukces odniósł nasz sztandarowy zawodnik DANIEL ROMAŃCZYK, który w konkurencji karabin dowolny 60 strz. leżąc zajął II miejsce.
Wyniki tej konkurencji

1. Sebic Milenko SERBIA 631 pkt.
  2. Romańczyk Daniel POLSKA 627,3 pkt.
  3. Henning Karl NIEMCY 627,1 pkt.

Daniel w konkurencji kdw 3×40 strz. ustanowił swoją życiówkę 1166 pkt., co dało mu 9 miejsce.
Szymon Słowik został sklasyfikowany na 14 miejscu. Na tych zawodach nieźle wypadł Radosław Mróz, który zajął IV miejsce w konkurencji kpn 60 juniorów.
Swój debiut na tych zawodach zaliczył Mateusz Jurczyk startując w kategorii z juniorami w pistolecie pneumatycznym 60 strz.

ZIELONA GÓRA

Zielona Góra była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski.
Z naszych strzelców studentów zgodę na start ze swojej uczelni uzyskał Szymon Matuszewski, natomiast Politechnika Wrocławska, w związku z pandemią, nie zgodziła się na start Szymona Słowika i Jacka Stępniewskiego. Nasz jedyny student radził sobie nieźle zdobywając brązowy medal w olimpijskiej konkurencji kdw 3×40.

BYDGOSZCZ

III Runda Pucharu Polski została przeprowadzona w Bydgoszczy.

Daniel Romańczyk dokonał niezłego wyczynu w tym roku wygrywając wszystkie 3 Rundy Pucharu Polski w konkurencji kdw 60 strz. leżąc
I Rundę wygrał we Wrocławiu
II Rundę wygrał w Ustce
III Rundę wygrał w Bydgoszczy

Natomiast w konkurencji kdw 3×40 w ciągu tygodnia drugi raz poprawił swoją życiówkę uzyskując 1169 pkt. i tu spotkała go przykra niespodzianka, został zdyskwalifikowany za przekroczenie wagi karabinu.

Szymon Słowik potwierdza swoje aspiracje w walce o powrót do KN. W kpn 60 w finale zajął IV miejsce. Natomiast Radosław Mróz ustanowił życiówkę w kdw 3×40 strzelając 1122 pkt.

Przez COVID-19 wszystkie zawody rangi MP zostaną przeprowadzone w tym miesiącu i na początku października.