Puchar Polski w zasięgu wzroku 2019r.

Czwórka zawodników Klubu Strzeleckiego Agat Złotoryja zaprezentowała się w finale Pucharu Polski we Wrocławiu.

Jak zwykle niezawodny był Daniel Romańczyk, który w konkurencji karabin dowolny 50 m leżąc zajął 2. miejsce (624,1 pkt.), tuż za Marcinem Majką z Tarczy Goleniów, kolegą ze zwycięskiego zespołu, który zdobył mistrzostwo Europy i ustanowił zespołowy rekord świata.

Sandra Musielak zajęła 5. miejsce w konkurencji ppn 60 (545 pkt.). W pistolecie pneumatycznym 60 strzałów Piotr Jóźwiak zajął 6. miejsce z wynikiem 555 pkt. W mikście pistoletu pneumatycznego para Musielak-Jóźwiak zajęła 3. miejsce za Śląskiem Wrocław i ZO LOK Kraków.

Nie powiodło się Szymonowi Matuszewskiemu, brązowemu medaliście Młodzieżowych Mistrzostw Polski, który dostał się do finałowej ósemki i ostatecznie w konkurencji kdw 3×40 z wynikiem 1150 pkt. (rekord życiowy) zajął 7. miejsce. W tej kategorii Daniel Romańczyk został sklasyfikowany na 6. miejscu.

W klasyfikacji klubowej finału w pistolecie Agat zajął 15. miejsce, a w karabinie 10.

Nasi strzelcy wystartowali także na Mistrzostwach Polski Młodzików, gdzie bardzo dobrze spisał się Mateusz Jurczyk, który w konkurencji pistolet szybkostrzelny 2×30 zajął 4. miejsce.