Złoty strzelecki wrzesień 2019r.

Zawodnicy Klubu Strzeleckiego Agat Złotoryja, długo i bardzo miło będą wspominali tegoroczny wrzesień.

Najwięcej powodów do radości ma Daniel Romańczyk, który wywalczył zespołowo złoty medal na Mistrzostwach Europy w Bolonii. Polski zespół w składzie: Marcin Majka (Tarcza Goleniów), Tomasz Bartnik (Legia Warszawa) oraz Daniel Romańczyk zdobył mistrzostwo Europy w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów na 50 m. dodatkowo zespół ustanowił rekord Europy i świata w tej konkurencji.

Z kolei nasi młodzieżowcy przygotowywali się do mistrzostw Polski w zaprzyjaźnionym czeskim policyjnym klubie w Hradec Kralove. Szymon Słowik i Szymon Matuszewski wspierani przez młodszych zawodników Radosława Mroza, Nikolę Manowiec, Gabrielę Kołodziejską i Piotra Jóźwiaka wystartowali w Grand Prix Hradec Kralove z udziałem czołowych czeskich zawodników.

W konkurencji kdw 60 na 50 m Szymon Słowik z wynikiem 582 pkt. uplasował się na 5. miejscu. W tej konkurencji Radosław Mróz wynikiem 579 pkt. ustanowił swój rekord życiowy.

Natomiast w konkurencji kdw 3×40 tuż za podium stanął Szymon Słowik, a Szymon Matuszewski zajął 5. miejsce.

Zielona Góra była gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Agat reprezentowali Julia Podsiadło i Mateusz Jurczyk. Duży sukces odniósł Mateusz, który zdobył brązowy medal w konkurencji pistolet szybkostrzelny 2×30. W konkurencji pistolet pneumatyczny złotoryjanie uplasowali się na 9. pozycji. W Mistrzostwach wzięły udział reprezentacje 4 województw (lubuskie, opolskie, wielkopolskie i dolnośląskie).

Na obiektach CWKS Zawisza w Bydgoszczy odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów. Agat był reprezentowany przez czwórkę młodzieżowców: Sandrę Musielak, Szymona Słowika, Szymona Matuszewskiego oraz Jacka Stępniewskiego, natomiast juniorów reprezentował Piotr Jóźwiak.

Szymon Słowik został wicemistrzem Polski w konkurencji kpn 60 (238,0 pkt.), a Szymon Matuszewski wywalczył brąz (217,5 pkt.).

W pistolecie pn 60 Sandra Musielak zajęła 7 miejsce.

Do pasjonującej walki doszło w arcytrudnej konkurencji kdw 3X40. Do finałowej ósemki dostało się 2 naszych zawodników: Szymon Słowik i Szymon Matuszewski. Ten ostatni zakwalifikował się jako drugi zawodnik z życiówką 1148 pkt. Po ostatnim strzale finałowym w postawie stojąc okazało się, że Matuszewski i Tomasz Cygan (TKS Tarnów) mają jednakową ilość punktów i o złotym medalu decydował strzał barażowy. Na szczęście nasz zawodnik okazał się o 0,1 pkt. lepszy od swego rywala i z wynikiem 442,3 (9,4) pkt. wygrał zawody. 4 miejsce zajął Szymon Słowik, który wystartował także w konkurencji kdw 60 strz. leżąc, gdzie był faworytem i nie zawiódł, zdobywając tytuł mistrza Polski.

Nie powiodło się dwukrotnej wicemistrzyni Polski juniorek w konkurencji psp 30+30. W finałowej rozgrywce brakowało niewiele. Mimo wielu strzałów o wartości 10,0 i 10,1 pkt. Sandrze Musielak nie udało się wejść na wyższe miejsce i musiała zadowolić się ósmym miejscem.

Po kilku latach przerwy wrócił do treningów Jacek Stępniewski. Intensywne treningi w konkurencji pistolet szybkostrzelny 2×30 doprowadziły go do finałowej ósemki. Ostatecznie zajął 8. miejsce i zdobył punkty dla klubu.

Piotr Jóźwiak otarł się o podium, zajmując 4. miejsce w konkurencji psp 30+30 wśród juniorów, strzelając życiówkę 563 pkt. Drugi rekord życiowy uzyskał w pistolecie szybkostrzelnym 2×30 (516 pkt.). Natomiast w konkurencji ppn 60 wystrzelał 18. miejsce.

Na tych mistrzostwach, oprócz 4 medali, nasi zawodnicy zdobyli 110 pkt. Jest to rekordowy wynik uzyskany przez strzelców Agatu.