Sztabki złota i kryształowe puchary dla najlepszych

Niemal 190 strzelców z całej Polski, Czech i Niemiec wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Klasyfikacyjnych PZSS w Strzelaniach z Broni Pneumatycznej „Wielki Puchar Kaczawy”.

Przyjazd ekip do Złotoryi, kontrola broni i weryfikacja zgłoszeń odbyły się w czwartek, a pierwsze strzelania w piątek. Dzisiaj nastąpił kulminacyjny punkt zawodów, czyli super finał, w którym udział brało po 4 najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.

Super finał był najbardziej emocjonującą częścią zmagań, gdyż zawodnicy oddawali po jednym strzale i odpadał ten, który strzelił najsłabiej. I tak do momentu kiedy na stanowiskach pozostało troje najlepszych. Każdy z nich musiał oddać po 3 strzały i suma punktów decydowała o miejscu zajętym na podium. Każdy z trójki najlepszych, zarówno w strzelaniu z karabinu jak i pistoletu, otrzymała sztabki szczerego złota.

W „zwykłych” finałach najlepsi otrzymywali kryształowe puchary.

Nagrody wręczali: mistrzyni olimpijska i medalistka mistrzostw świata Renata Mauer-Różańska, Jolanta Tołczyk dyrektor sportowa Polskiego związku Strzelectwa Sportowego, burmistrz Robert Pawłowski, starosta Wiesław Świerczyński i wójt Jan Tymczyszyn.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

Opracował: Michał Sędrowicz, Źródło: zlotoryjska.pl