Strzelecki weekend na Złotych Wzgórzach – zawody IPSC level 1

W dniu 19.08.2023 r. na strzelnicy „Złote Wzgórza” AGAT Złotoryja, odbyły się dwie rankingowe imprezy: Puchar Złotych Wzgórz oraz Dolnośląska Liga IPSC zorganizowana przez 4 kluby: AGAT Złotoryja, BRACTWO KURKOWE Jelenia Góra, LUPUS Zgorzelec oraz STRZELEC Jelenia Góra.

Zawody IPSC to konkurencje strzeleckie, w których oprócz celności i szybkości, liczy się również opracowanie własnej strategii pokonania każdego toru. To zawodnik wybiera w jakiej kolejności i którędy pokona trasę, a każde ominięcie celu lub jego nietrafienie wiąże się z punktami ujemnymi.

W dniu zawodów upał dał się we znaki zarówno zawodnikom jak i sędziom. Dzięki możliwości przebywania w pawilonie pod dachem oraz pijąc wodę można było dotrwać do końca zawodów, gdzie oprócz okolicznościowych statuetek i wspaniałych nagród rzeczowych czekały smaczne posiłki i napoje.

W trakcie tak ważnych zawodów nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych. Gośćmi honorowymi byli: Starosta Złotoryjski – Wiesław Świerczyński, Wice Starosta Złotoryjski – Rafał Miara, Starosta Bolesławiecki – Tomasz Gabrysiak, Zastępca Burmistrza Złotoryi – Paweł Kulig, Wójt Gminy Złotoryja – Jan Tymczyszyn oraz Dyrektor Industrial Suport – Łukasz Bielecki, który ufundował dodatkowe nagrody.

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwał Range Master – Arkadiusz Szymanek, a dodatkowym wsparciem uczestników była obecność Ratownika Medycznego – Michała Łasińskiego.

Strzelanie dynamiczne to sport, który przyciąga nie tylko mężczyzn, ale również kobiety. Coraz więcej pań bierze udział w tym współzawodnictwie startując we własnych kategoriach. W trakcie tych zawodów wystartowało tyle kobiet, że otworzyła się kategoria Standard Lady i dzięki temu panie mogły rywalizować pomiędzy sobą. Wszystkie wyniki można znaleźć w komunikatach na stronie agat.zlotoryja.pl:

Pistolet: https://agat.zlotoryja.pl/wp-content/uploads/Komunikat_IPSC_pistolet_19_08_2023.pdf

PCC: https://agat.zlotoryja.pl/wp-content/uploads/Komunikat_IPSC_PCC_19_08_2023.pdf

Nie zabrakło również fotografów. Autorami udostępnionych zdjęć i filmów są: Henryk Biały, Michał Sędrowicz Gazeta Złotoryjska, fotograf Natalia Staniszek Industrial Support i Piotr Bogus. Przedstawiamy kilka wybranych zdjęć, natomiast więcej materiałów można zobaczyć w galerii:

https://drive.google.com/drive/folders/1im3Zki36l0xIL3D9DNNxBpHdvRoMAXLR?usp=sharing

Dodatkowo możecie znaleźć wiele filmików (dekoracja oraz zmagania zawodników na poszczególnych torach) na youtube.com, wpisując w wyszukiwarce: „dolnoslaska liga ipsc Biały” oraz „dolnoslaska liga ipsc puchar złotych wzgórz Biały”

Zapraszamy na kolejne zawody Puchar Złotych Wzgórz – 9.09.2023 r., a na Ligę Dolnośląską IPSC w Zgorzelcu – 17.09.2023 r.

Sponsorzy:

Oficjalny patronat Dolnośląskiej Ligi IPSC:

Sponsorzy Dolnośląskiej Ligi IPSC:

Sponsorzy Pucharu Złotych Wzgórz: