Strzelcy w formie!

Szczęśliwe starty w Bydgoszczy okazały się dla zawodników AGATu, którzy na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyli 2 srebrne i jeden brązowy medal.

Przez kilka dni nasi zawodnicy walczyli z najlepszymi w kraju o medale MMP i MMJ. Duży sukces odniósł Szymon MATUSZEWSKI, który w dwóch konkurencjach zdobył dwa srebrne medale w konkurencjach Karabinu Pneumatycznego 60 strzałów oraz Karabinu dowolnego 3×40, natomiast Szymon SŁOWIK brązowy medal w konkurencji  Kdw3x40, ustanawiając tym samym swój rekord życiowy.

Szymon MATUSZEWSKI strzelając z karabinu leżąc zajął szóste miejsca, natomiast Szymonowi SŁOWIKOWI, w jego koronnej konkurencji Kdw60L, zabrakło zaledwie 0,7 pkt do podium.

Sandra MUSIELAK, walcząc w finale w Pistolecie Sportowym 30+30, uplasowała się na piątym miejscu.

Jacek STĘPNIEWSKI podczas finału Pistoletu Pneumatycznego uległ rywalom zajmując ósme miejsce.

Nikola MANOWIEC wystrzelała życiówkę w Karabinie Pneumatycznym 60 juniorek, co dało jej 12 lokatę. Podczas strzelań z Ksp3x40 zawodniczka uplasowała się na 29 pozycji. W konkurencji Ksp60 strzałów leżąc Nikola zajęła 36 lokatę.

Radosław MRÓZ, pomimo problemów z karabinem kulowym, wystrzelał 11 lokatę w konkurencji Kdw3x40, zaś z Karabinu Pneumatycznego zajął 14 miejsce. Radek zmagając się z rywalami w Kdw60L zajął ostatecznie 15 miejsce.

Drużyna  w składzie Nikola Manowiec i Radosław Mróz, po długich zmaganiach, dostała się do półfinału konkurencji KpnMIX gdzie uplasowała się na szóstej pozycji.

Złotoryjski K.S. „AGAT”, Klub WKS Śląsk Wrocław oraz K.S. POLONIA Jelenia Góra, wzmocnili swoimi wynikami pozycję województwa Dolnośląskiego w strzelectwie. W klasyfikacji generalnej Dolny Śląsk zajął trzecie miejsce w Polsce, a wyróżnienie odebrał Józef Zatwardnicki, członek zarządu Dolnośląskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Zawodnikom GRATULUJEMY i życzymy kolejnych rewelacyjnych wyników.