Przygotowania do Olimpiady Młodzieży

Nasza młodzież strzelecka przygotowuje się do najważniejszej swojej imprezy – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

********

Mateusz JURCZYK, Wiktoria SZCZERBANIEWICZ oraz Julia SZCZERBANIEWICZ wzięli udział w II Rundzie Pucharu Polski we Wrocławiu. Nasi zawodnicy startowali w grupie juniorów, czyli ze starszymi zawodnikami. Miłą niespodziankę sprawiła Wiktoria SZCZERBANIEWICZ, która w konk. Ppn 60 weszła do finału jako ósma zawodniczka, a w finale ostatecznie zajęła 6 miejsce.

8. SZCZERBANIEWICZ Wiktoria 541 pkt. AGAT Złotoryja

Natomiast Mateusz JURCZYK w konkurencji Ppn 60 wystrzelał dobry wynik 548 pkt., co dało mu 10 miejsce wśród starszych kolegów.

********

Bydgoszcz była 1-szym etapem eliminacji do OOM. Rozegrany został Puchar Prezesa PZSS. Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze.

W konkurencji pistolet szybkostrzelny 2×30 Mateusz JURCZYK walczył o złoto z zawodnikiem Dwór Grunwaldzki Poznań. Tym razem musiał uznać wyższość zawodnika z Wielkopolski.

8. RATAJCZAK Hubert 471 pkt. SOKÓŁ Zduńska Wola

W konkurencji Ppn 50 Mateusz JURCZYK zajął 12 miejsce z wynikiem 443 pkt., a w konkurencji pistolet sportowy 30 + 30, szóste miejsce.

6. JURCZYK Mateusz 520 pkt. AGAT Złotoryja

Nieźle strzelały nasze siostry bliźniaczki w konkurencji pistolet sportowy 30 + 30. Wiktoria SZCZERBANIEWICZ strzeliła 506 pkt. i zajęła 13 miejsce, a Julia uzyskała 478 pkt. i zajęła 25 miejsce.

W konkurencji Ppn 60 Wiktoria SZCZERBANIEWICZ zajęła 14 miejsce z wynikiem 440 pkt., a Julia została sklasyfikowana na 37 miejscu z wynikiem 411 pkt.

W MIX pistolet nasz klub reprezentowali Wiktoria SZCZERBANIEWICZ i Mateusz JURCZYK. W eliminacjach nasz zespół poszedł jak burza. Na 17 zespołów reprezentujących wszystkie kluby w kraju, zajął II miejsce. W Finale gdzie wystąpiły reprezentacje 8 zespołów, AGAT Złotoryja zajął III miejsce.

********

Pierwsze Eliminacje do OOM dały zawodnikom, którzy osiągneli co najmniej III klasę sportową, awans do Finałów OOM, które odbędą się w połowie lipca na obiektach CWKS ZAWISZA Bydgoszcz.