Pracowity weekend 2019r.

Niedawno zawodnicy Agatu wystartowali równolegle na kilku strzelnicach w kraju i za granicą.

Podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze nasi juniorzy młodsi zajęli odpowiednio miejsca:

karabin sportowy 3×30 (klęcząc, leżąc, stojąc) komplet medali zdobyły nasze dziewczyny: Nikola Manowiec (793 pkt.), Pamela Batek (784 pkt.), Gabriela Kołodziejska (773 pkt.).

karabin dowolny 3×30: 1. miejsce Radosław Mróz (806 pkt.).

karabin pneumatyczny 50 : 2. Nikola Manowiec (492,9 pkt.), 3. Gabriela Kołodziejska (477,2 pkt.), 3. Radosław Mróz (474,1 pkt.).

Podczas Grand Prix Hradec Kralove Anna Zapart-Dechnik wystrzelała złoty medal w kategorii psp 30+30, zdobywając 547 pkt.

W I rundzie pucharu Polski w strzelaniu na 300 m w kdow 60 Daniel Romańczyk z dorobkiem 592 pkt. wywalczył srebrny medal. – Daniel przegrał walkę o najwyższe trofeum wynikiem trzeciej serii. Obaj zawodnicy mieli tyle samo wewnętrznych „10” oraz takie same wyniki 6.,5. I 4. serii. Niestety w 3. serii zwycięzca całej konkurencji miał wyższy wynik – mówi trener strzelców Józef Zatwardnicki.

W Bydgoszczy zostały przeprowadzone Akademickie Mistrzostwa Polski. Zawodnicy naszego klubu bronili barw Politechniki Wrocławskiej (Szymon Słowik i Jacek Stępniewski) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy (Sandra Musielak). Tym razem nasi studenci nie zdobyli medali.