Podsumowanie sezonu strzeleckiego 2020

Strzelcy AGATU, w trudnym sezonie 2020 związanym z COVID-19, utrzymali swoją wysoką pozycję w kraju oraz odnieśli szereg sukcesów indywidualnych.

ROMAŃCZYK Daniel, sztandarowy zawodnik Klubu, zdobył 2 złote medale Mistrzostw Polski w konkurencjach: kdw 300 m leżąc i kdw 300 m 3×40 strzałów, 1 brązowy medal w zespole w konkurecji kdw 3×40 strz. oraz trzy razy zajął I miejsce we wszystkich 3 rundach Pucharu Polski w konkurencji kdw 60 strz. leżąc.

MATUSZEWSKI Szymon zdobył na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski srebrny medal w konkurencji kdw 3×40, srebrny medal w konkurencji kpn 60, brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Zespole w konk. kdw 3×40, brązowy medal w Zespole w konk. kpn 60 oraz brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w konk. kdw 3×40.

SŁOWIK Szymon zdobył na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski brązowy medal w konk. kdw 3×40, brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Zespole w konk. kdw 3×40 oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Zespole w konk. kpn 60.

MRÓZ Radosław zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w Zespole w konk. kpn 60.

**************************************

We Współzawodnictwie Sportowym Ministerstwa Sportu, Klub AGAT zdobył 129 pkt., co przełożyło się na pozycję Klubu w Polsce.

9. AGAT ZŁOTORYJA

We współzawodnictwie sportowym zostało sklasyfikowanych 3 593 klubów we wszystkich dyscyplinach. AGAT Złotoryja został sklasyfikowany na 237 miejscu!

Wśród 857 Gmin w kraju, Gmina Miejska Złotoryja została sklasyfikowana na 141 miejscu ze 188 punktami, z tego AGAT zdobył 129 pkt.

Na 369 powiatów w kraju, Powiat Złotoryjski został sklasyfikowany na 146 miejscu z 234,5 punktami, z tego 129 pkt. zdobył AGAT.

Wśród 16-tu województw – 4 miejsce Dolnośląskie, które zdobyło 400 pkt., z tego 129 pkt. AGAT Złotoryja.

Według Klasyfikacji Gmin w kraju w strzelectwie sportowym, Złotoryja zajmuje 10 miejsce: