Niezawodna ekipa na strzelnicach 2019r.

Podczas Pucharu Europy w duńskiej miejscowości Aarhus w strzelaniach karabinowych na 300 m. Daniel Romańczyk, zawodnik Agatu Złotoryja, w konkurencji karabin 300 m. leżąc, po raz czwarty wyrównał ustanowiony przez siebie rekord Polski.

Romańczyk zdobył 597 pkt. na 600 możliwych. Ostatecznie dało mu to 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył Szwajcar Gilles Dufaux z wynikiem 599 pkt.

To nie jedyny dobry start zawodników Agatu w ostatnim czasie. Podczas II rundy Pucharu Polski w Bydgoszczy dobrze wypadł Szymon Matuszewski, który w dwóch konkurencjach zakwalifikował się do finału. W kpn 60 zajął ostatecznie 6 miejsce (604,4 pkt.), a w

kdow. 3×40 był 7. (1136 pkt.).

W tych samych zawodach w pistolecie pneumatycznym Piotr Jóźwiak (na zdjęciu pierwszy z prawej)

został sklasyfikowany na 11. miejscu, z wynikiem 545 pkt. W pistolecie szybkostrzelnym z wynikiem 500 pkt. uplasował się na 12., a w pistolecie sportowym (537 pkt.) zajął 8. miejsce.