Mamy brąz mistrzostw Polski 2019r.

Duży sukces złotoryjskich strzelców – zawodnicy Agatu przywieźli aż dwa brązowe medale z mistrzostw Polski we Wrocławiu. Oba w konkurencji karabinu sportowego.

Pierwszy z medali zdobył Daniel Romańczyk, ubiegłoroczny wicemistrz świata z koreańskiego Changwon. We Wrocławiu zajął trzecie miejsce w konkurencji kdw 60 strzałów leżąc, ulegając tylko Tomaszowi Bartnikowi z Legii Warszawa i Danielowi Czerwiński emu z z Zawiszy Bydgoszcz. Walka o mistrzostwo Polski była niezwykle wyrównana, wystarczy powiedzieć, że Romańczyk przegrał złoto zaledwie… 0,1 pkt. Szymon Słowik z Agatu w tej samej konkurencji zajął 7. miejsce.

Drugi medal złotoryjanie zdobyli w klasyfikacji zespołowej kdw 60. Nasza drużyna startowała w składzie: D. Romańczyk, S. Słowik i Szymon Matuszewski. Lepsi od agatowców okazali się warszawianie i bydgoszczanie. Warto podkreślić, że Słowik i Matuszewski ustanowili rekordy życiowe.

W innej konkurencji karabinowej, kdw 3×40, Romańczyk z wynikiem 1152 pkt. zajął 9. miejsce, Matuszewski uzyskał 1124 pkt. i został sklasyfikowany na 18. lokacie, a Słowik uplasował się na 21. miejscu z wynikiem 1118 pkt.

Sandra Musielak w konkurencji psp 30+30 zajęła 19. miejsce, a w ppn 60 była 15. Jacek Stępniewski w pistolecie szybkostrzelnym zajął 34. miejsce, a w pistolecie pneumatycznym 46.

Agat zajął też medalowe miejsce w klasyfikacji zespołowej w konkurencji kdw 3×40. Był trzeci. Niestety medale nie zostały wręczone, bo sezon wakacyjny w pełni i do zawodów zgłosiły się tylko… 3 zespoły.