KGHM Polska Miedź S.A. wspiera polskich sportowców – stypendium dla Daniela Romańczyka

Kibicujemy, doceniamy, wspieramy finansowo – KGHM Polska Miedź S.A. przyznała stypendia dla 24 polskich sportowców w ramach tegorocznej edycji programu „Miedziane Rywalizacje”. Laureaci zostali wybrani przy współpracy z Ministerstwem Sportu. Dziś  został wręczony symboliczny czek m.in. szpadzistce Ewie Trzebińskiej, która jest objęta programem stypendialnym od 2019 roku.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, Minister, Szef Gabinetu Politycznego Premiera Krzysztof Kubów, Prezes Zarządu KGHM Marcin Chludziński oraz 6 stypendystów programu KGHM Miedziane Rywalizacje.

– Dodatkowe, indywidualne wsparcie wybitnych sportowców jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala zapewnić komfort przygotowań do najważniejszych imprez rangi międzynarodowej, w tym do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Dziękuję KGHM Polska Miedź S.A. za to, że włącza się w realizację strategii rozwoju polskiego sportu. Wierzę, że stypendyści dostarczą nam wielu powodów do radości – powiedziała Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Program stypendialny to wsparcie utalentowanych polskich sportowców. Od 2019 roku KGHM pomaga zawodnikom w tworzeniu warunków do treningu i osiągania sukcesów. Wśród 24 wyróżnionych znalazło się 7 sportowców z Zagłębia Miedziowego.

Sportowy talent to sprawa najważniejsza, ale wszyscy wiemy, jak ważny jest komfort, również finansowy, w planowaniu kariery czy po prostu w udziale w zawodach. Przy tworzeniu Miedzianych Rywalizacji myśleliśmy właśnie o tym, by dać sportowcom warunki do trenowania a później czekać na ich sukcesy. Dajemy szansę zarówno młodym, jak i już doświadczonym zawodnikom. Ich osiągnięcia to nasza wspólna duma  – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Stypendia są przyznawane przez KGHM za wybitne osiągnięcia sportowe i pracę nad osiąganiem coraz lepszych wyników. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. szpadzistka Ewa Trzebińska, łyżwiarka Natalia Czerwonka, strzelcy Daniel Romańczyk i Tomasz Bartnik czy wioślarze Mikołaj Burda i Fabian Barański.

W ubiegłym roku strzelec Daniel Romańczyk – stypendysta programu KGHM „Miedziane Rywalizacje” został wybrany przez kapitułę Konkursu „Sportowcem Roku 2019 w Zagłębiu Miedziowym”. Mecenasem Sportu została Fundacja KGHM Polska Miedź. Plebiscyt organizuje portal e-legnickie.pl. Daniel Romańczyk z reprezentacją Polski zdobył w ubiegłorocznych strzeleckich Mistrzostwach Europy w Bolonii dwa złote medale.

KGHM Polska Miedź S. A. jest znaczącym mecenasem polskiego sportu. Obejmuje patronaty nad ważnymi wydarzeniami z dziedziny aktywności fizycznej na poziomie zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Miedziowa Spółka jest głównym sponsorem i zarazem właścicielem klubu piłkarskiego KGHM Zagłębie Lubin. Od lat firma jest jednym ze sponsorów Biegu Piastów w Jakuszycach. KGHM wspiera również wydarzenia biegowe – Cross Straceńców, czy Wilczym Tropem – „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, ale także lokalne organizacje sportowe, których członkami są m.in. pracownicy Grupy Kapitałowej KGHM.

Źródło: https://media.kghm.com/pl/informacje-prasowe/kghm-polska-miedz-s-a-wspiera-polskich-sportowcow