Informacja KS „AGAT” – nowe wytyczne !

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu łagodzenia obostrzeń nałożonych w związku z pandemią koronawirusa, które obowiązują od połowy marca i powrotu do uprawiania sportu (rozporządzenie z dnia 16 maja 2020r., Dz. U. z 2020, Poz. 878),  KS AGAT informuje, że:

1. Od 18-05-2020 roku można korzystać ze strzelnicy sportowej KS AGAT do strzelań pneumatycznych, tj. strzelnicy położonej w Złotoryi przy Pl.Lotników Polskich 3a.

2. Nadal można korzystać z obiektów sportowych KS AGAT tj.: strzelnicy położonej w Złotoryi przy ulicy Legnickiej 44 oraz strzelnicy „Złote Wzgórza” (zmiana ilości osób korzystających w tym samym czasie, szczegóły poniżej).

3. Korzystanie z obiektów sportowych KS AGAT tj. strzelnicy położonej w Złotoryi przy ulicy Legnickiej 44 oraz strzelnicy „Złote Wzgórza” odbywa się na następujących zasadach:

a) na strzelnicy przy ulicy Legnickiej 44 w Złotoryi można strzelać tylko z broni kal. 22:

  • Strzelnica B 50 m – 5 osób na jednej zmianie
  • Strzelnica C 25 m – 7 osób na jednej zmianie
  • Strzelnica D 25 m – 6 osób na jednej zmianie

b) na strzelnicy „Złote Wzgórza” można strzelać z broni centralnego zapłonu – 7 osób na jednej zmianie.

4. Na uruchomionych obiektach obowiązują wszystkie ograniczenia dotyczące dystansu między poszczególnymi osobami. Wszystkie czynności wykonywane na tych obiektach (treningi sportowe) odbywać się będą bez maseczki, niemniej jednak do samego przyjścia na obiekt będziemy musieli zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa określone obowiązującymi przepisami prawa, zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i WHO.

5. Należy również pamiętać o:

  • zachowaniu dystansu między osobami co najmniej 2 metrów,
  • obowiązku zasłaniania twarzy (droga dotarcia na strzelnicę),
  • ograniczonej liczbie osób i zachowania odległości (zawodnicy zajmują co drugie stanowisko),
  • weryfikacji zawodników (zawodnik zgłasza do klubu swój udział w treningu na stronie https://agat.zlotoryja.pl/rezerwacja/ ),
  • obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających strzelnice,
  • korzystaniu ze swojego sprzętu (broń, luneta) lub dezynfekcji po każdym użyciu broni klubowej.

6. Dla osób niestosujących się do warunków bezpieczeństwa przed COVID–19, prowadzący strzelanie zmuszony zostanie do usunięcia zawodnika ze strzelnicy.

Korzystanie ze strzelnic opisane powyżej obowiązuje do odwołania.