Daniel ROMAŃCZYK  nie odpuszcza !

W Zagrzebiu został przeprowadzony Finał Pucharu Europy w strzelaniach długodystansowych. Zawodnik AGATU Daniel ROMAŃCZYK po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników na Starym Kontynencie. W konkurencji karabin dowolny 300 m leżąc zajął 3 miejsce.

Wyniki konkurencji:

1. MORENO FLORES Remi      Francja  579 pkt.
  2. SCHMIRL Aleksander        Austria  596 pkt.
  3. ROMAŃCZYK Daniel           Polska   596 pkt.

Dzień później we Wrocławiu podczas Mistrzostw Polski wystartował w konkurencji karabin dowolny 3X20 (jest to konkurencja olimpijska) i z bardzo dobrym wynikiem 584 pkt. zakwalifikował się do finału jako trzeci zawodnik. W finale po bardzo wyrównanej walce zajął ostatecznie 4 miejsce.

Wyniki finałowej ósemki:

1. BARTNIK Tomasz                LEGIA Warszawa              587 pkt.
  2. KOWALEWICZ Maciej         GWARDIA Olsztyn           585 pkt.
  3. ROMAŃCZYK Daniel           AGAT Złotoryja                584 pkt.
  4. KRASKOWSKI Robert          LEGIA Warszawa              583 pkt.
  5. OGÓREK Maciej                  ŚLĄSK Wrocław                581 pkt.
  6. ŁUKASZYK Rafał                  ZAWISZA Bydgoszcz       580 pkt.
  7. MAJKA Marcin                    TARCZA Goleniów           578 pkt.
  8. SAJDAK Wiktor                   TKS LOK Tarnów              578 pkt.

W ostatnim dniu Mistrzostw została przeprowadzona konkurencja karabin dowolny 50 m leżąc. W niezwykle trudnych warunkach zawodnicy zmagali się z silnym wiatrem, stąd wyniki były nieco słabsze, ale nasz zawodnik poradził sobie i z warunkami atmosferycznymi i konkurentami zdobywając Złoty Medal i Tytuł Mistrza Polski.

Wyniki konkurencji 50 m kdw 60 leżąc:

1. ROMAŃCZYK Daniel           AGAT Złotoryja                624,3 pkt.
  2. CZERWIŃSKI Daniel            ZAWISZA Bydgoszcz       624,1 pkt.
  3. JASIECKI Bartosz                ZAWISZA Bydgoszcz       621,4 pkt.
  4. KOWALEWICZ Maciej         GWARDIA Olsztyn           621,9 pkt.
  5. MAJKA Marcin                    TARCZA Goleniów           618,9 pkt.
  6. ŁUKASZYK Rafał                  ZAWISZA Bydgoszcz       617,2 pkt.
  7. KRASKOWSKI Robert          LEGIA Warszawa              616,9 pkt.
  8. FRIESKE Piotr                      ZAWISZA Bydgoszcz       616,0 pkt.

Brązowy medal zawodnicy naszego klubu zdobyli w konkurencji 50 m kdw 60 leżąc zespołowo.

1. ZAWISZA Bydgoszcz       1854,6 pkt.
  2. LEGIA Warszawa              1835,0 pkt.
  3. AGAT Złotoryja                1831,0 pkt.

Zespół AGATU wystąpił w składzie: Daniel ROMAŃCZYK, Szymon SŁOWIK oraz Szymon MATUSZEWSKI. Na uwagę zasługuje wynik Radosława MROZA w konkurencji karabin pneumatyczny 60 – 612,9 pkt. Tym wynikiem Radek zajął 13 miejsce wśród najlepszych zawodników w kraju.

Nieźle strzelały nasze seniorki w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strz. Martynie PIERSIAK-KOZIOŁ zabrakło 1 pkt. do zakwalifikowania się do finałowej ósemki. Martyna uzyskała 561 pkt., Anna ZAPART-DECHNIK strzeliła 553 pkt. bardzo dobry wynik, nieco słabiej strzeliła Ewa ZAPART-CZASŁAWSKA uzyskując 530 pkt. Zespołowo nasze Panie w klasyfikacji zespołowej zajęły 6 miejsce w kraju. Gratulujemy naszym zawodnikom !!!